تو این آموزش قصد دارم با یه روش خیلی ساده بهتون یاد بدم یه افزونه اختصاصی برای سایت وردپرسی خودتون بسیازید و دیگه نگران تعویض قالب سایت و یا حتی نگران خرابی فایل functions خودتون نباشین.

اما افزونه اختصاصی چیه و چیکار میکنه؟

وقتی اسم افزونه به میان می آد یعنی یه سری کد که به صورت مجزا از قالب و پوسته وردرپس اجرا میشن. کار افزونه اختصاصی که ما میخوایم ایجاد کنیم این هست که می آیم و کدهای که به فایل functions.php اضافه میکنیم رو در این افزونه کنار هم میچینیم و اونهارو از قالب به صورت مجزا اجرا میکنیم.

حالا بریم سراغ ساخت افزونه برای سایت خودمون :

در اولین گام یک پوشه با هر عنوانی که دوست دارین ایجاد کنید. بعدش یک فایل با پسوند .php و هم نام پوشه ای که ساخته بودین رو ایجاد کنید. (میتونید یه فایل ساده متنی یا همون .txt بسازین و پسوندش رو به PHP تغییر بدین)

حالا این کدهارو داخل اون کپی کنید.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
</pre>
<pre><?php
/*
Plugin Name: Site Plugin for example.com
Description: Site specific code changes for example.com
*/
/* Start Adding Functions Below this Line */
    Insert Code OF Functions.php
/* Stop Adding Functions Below this Line */
?></pre>
<pre> <span class="Apple-style-span">

الان بجای عبارت قرار گرفته مقابل Plugin Name یک عنوان و به جای عبارت قرار گرفته در قسمت Description هم چند کلمه توضیح برای افزنه اختصاصی خودتون بنوسید و آخر کدهایی از فایل functions.php که میخواین به صورن مستقل اجرا بشن رو در به جای Insert Code OF Functions.php درج و فایل رو سیو کنید و این پوشه رو به پوشه مربوط به پلاگین های وردپرس خودتون کپی کنید.

به همین راحتی تونستین یه افزونه اختصاصی برای خودتون درست کنید. یه دست برای خودتون بزنید