معمولا وجود یک باکس حاوی اطلاعات مربوط به نویسنده (درباره نویسنده و اطلاعاتی در مورد وی) در انتهای نوشته امری رایج است؛ مخصوصا در وب سایتهایی که دارای چندین نویسنده هستند. با استفاده از چند خط کد ساده می توان به راحتی تصویر نویسنده، نام او، لینک به وبسایتش و یک بیوگرافی کوتاه در انتهای نوشته اش را تعبیه نمود.

قسمت مربوط به اطلاعات نویسنده معمولا در انتهای یک نوشته قرار می گیرد، پس ما کد را در فایل single.php اضافه می کنیم. هدف، نمایش نام نویسنده، لینکی به وب سایت او، تصویر پروفایل نویسنده به صورت خودکار و اطلاعات مختصری از او می باشد.

 وارد نمودن اطلاعات کاربر

بیشتر این اطلاعات در قسمت کاربران در پنل ادمین (پیشخوان) و “شناسنامه شما” وارد می شود. پس در ابتدا پس از ایجاد یک کاربر جدید، سعی کنید تمام اطلاعات مربوط به آن را وارد همان قسمت نمایید.

گزینه های مربوط به چگونگی نمایش نام شما را تنظیم کنید و نام وبسایت کاربر را پر نمایید و “زندگی نامه” کوتاهی نیز در مورد نویسنده بنویسید.

کدنویسی HTML

فایل single.php را باز کنید و کد اولیه HTML را در آن وارد کنید. تمام قسمت اطلاعات نویسنده در یک div با نام author-info قرار می گیرد. داخل این div اینک تصویر پروفایل قرار می گیرد، و پس از آن div حاوی اطلاعات نویسنده که شامل نام او و پاراگراف زندگی نامه می شود قرار دارد.

<div id="author-info">
  <div id="author-image">
  	<a href="**Author Website**">**Author Gravatar**</a>
  </div>  
  <div id="author-bio">
    <h4>Written by <a href="**Author Website**">**Author Name**</a></h4>
    <p>**Author Description**</p>
  </div>
</div><!--Author Info-->

استایل با سی اس اس

حال که HTML در جای خود قرار گرفت، با سی اس اس همه چیز را آن گونه که می خواهیم تغییر می دهیم. در اینجا استایل div اصلی یعنی author-info را با بک گراند خاکستری، کمی padding  و یک حاشیه از پایین داده ایم. با border- radius لبه ها را گرد کردیم و تصویر نویسنده نیز به سمت چپ منتقل شده است.

#main div#author-info {
	background: #eaeaec; padding: 10px; margin: 0 0 15px 0;
	-moz-border-radius: 8px;
	-webkit-border-radius: 8px;
	border-radius: 8px;
	overflow: auto;
}	
	#main div#author-info div#author-image {
		float: left; margin: 0 10px 5px 0; border: 5px solid #DCDCE1; 
	}

اضافه نمودن تگ های قالب

<div id="author-info">
  <div id="author-image">
  	<a href="<?php the_author_meta('user_url'); ?>"><?php echo get_avatar( get_the_author_meta('user_email'), '80', '' ); ?></a>
  </div>  
  <div id="author-bio">
    <h4>Written by <?php the_author_link(); ?></h4>
    <p><?php the_author_meta('description'); ?></p>
  </div>
</div><!--Author Info-->

قابلیت داینامیک بودن را می توان بعدا با استفاده از تگ های قالب وردپرس به فایل پوسته اضافه نمود. در اینجا  کدهایی که استفاده کردیم را شرح مختصری می دهیم :

<?php the_author_meta('user_url'); ?>

تگ قالب the_author_meta() را می توان در بسیاری از کدهایی که مربوط به اطلاعات نویسنده است، به کار برد که در این حالت به این منظور به کار می رود که URL نویسنده را بیابد.

<?php echo get_avatar( get_the_author_meta('user_email'), '80', '' ); ?>

تگ قالب get_avatar() برای به دست آوردن نویسنده به کار می رود و تگget_the_author_meta(‘user_email’) نیز برای قرار دادن ایمیل نویسنده در پارامترها استفاده می شود.

<?php the_author_link(); ?>

تگ the_author_link() نیز کار ساده ای انجام می دهد. نام نویسنده را به نمایش می گذارد و آن را به صورت خودکار به آدرس وبسایتی که کاربر قبلا آن را در قسمت “شناسنامه شما” لینک می کند.

<?php the_author_meta('description'); ?>

در نهایت تگ the_author_meta() بار دیگر به کار گرفته می شود، اما این بار با پارامتری که اطلاعات نویسنده (یا همان اطلاعات زندگی نامه ای نویسنده) را به نمایش می گذارد.

کمی بیشتر…

از آنجایی که در وردپرس عزیز دست مان برای به کارگیری تگ های قالب باز است، به راحتی می توان چند مشخصه بیشتر به باکس “درباره نویسنده” اضافه نمود. ما فقط معرفی می کنیم؛ استفتده از آنها با خودتان!

نمایش تمام نوشته های نویسنده

<p>نمایش تمامی نوشته های <?php the_author_posts_link(); ?> </p>

نمایش تعداد نوشته های نویسنده

<p><?php the_author(); ?> تعداد <?php the_author_posts(); ?> نوشته در سایت <?php bloginfo('name'); ?></p> دارد
لینک به آدرس AIM نویسنده
آدرس AIM <p><?php the_author(); ?> <?php the_author_meta('aim'); ?></p> است

خداوندا! وردپرس و کدهایش را از ما نگیر!