استفاده از یک پسورد قوی برای امنیت وردپرس لازم است. اغلب مشاهده میشود که کاربران از پسوردهایی که به آسانی قابل حدس زدن باشد مانند test123 و یا demo123 استفاده میکنند. گاهی این اتفاق هنگامی رخ می دهد که مدیران سایت اینگونه پسورد ها را برای کاربران جدید اختصاص می دهند. هرچند که مدیران سایت این انتظار را از کاربران دارند که پسورد خود را تغییر دهند اما اکثر آنها به دلیل تسهیل در به خاطر سپردن آن، پسورد خود را تغییر نمی دهند. اگر شما یک سایت وردپرسی را مدیریت میکنید که کاربران زیادی دارد، باید کاربران را در جهت استفاده از پسورد قوی تشویق کنید. در این مطلب نحوه اضافه کردن مولد پسورد بیان میشود.

اولین اقدامی که شما باید انجام دهید نصب و فعالسازی پلاگین پسورد ساز کاربر برای وردپرس است. هنگامی که مرحله فعالسازی به پایان رسید، پلاگین گزینه ” ایجاد پسورد” را به صفحه ” اضافه کردن کاربر جدید” اضافه کرده و صفحه را ویرایش می کند. با کلیک بر روی گزینه مورد نظر پسورد قدرتمندی برای کاربر جدید ایجاد می شود.

این پلاگین همچنین گزینه دیگری را به صفحه ” اضافه کردن کاربر جدید” اضافه می کند که این امکان را فراهم میکند تا کاربران را در باره تغییر پسورد خود آگاه کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه پیامی برای کاربر در هنگام ورود به سایت فرستاده میشود و این نکته را بیان می کند که او در حال استفاده از پسوردی است که توسط مولد به او داده شده است و آنها میتوانند در صورت نیاز آن را تغییر دهند.

نکته مهم درباره پسورد کاربران

هنگامی که کاربران جددید را به وبسایت وردپرس اضافه می کنید، باید پسوردهای قدرتمندی را برای آنها قرار دهید. اگر وبلاگی را اداره می کننید که توسط چندین نویسنده پشتیبانی می شود و در نظر دارید که از پسورد های پیش فرض مانند test123 برای کاربران خود استفاده کنید این نکته را در ذهن داشته باشید که این کار ریسک بزرگی برای وبسایت شما تلقی می شود.

 

آموزش نصب:

1 – افزونه را دانلود کنید
2 – افزونه را به فولدر wp-content/plugins از طریق اف تی پی آپلود کنید و یا از قسمت “افزونه ها” و سپس “افزودن” و سپس از بالای صفحه ای که باز شده، بارگزاری را انتخاب کرده و فایل فشردۀ ZIP افزونه را آپلود کنید.
3 – پس از اتمام آپلود افزونه، بر روی “افزونه ها” کلیک کنید و افزونۀ نصب شده را “فعال” کنید.

 

صفحه افزونه               دانلود

 

به دلیل فیلتر بودن صفحه افزونه لطفا از فیلترشکن استفاده کنید در صورت نداشتن فیلتر شکن نام افزونه را در قسمت افزونه ها وارد کنید وسپس جستجو را بزنید نام افزونه که اومد افزونه را نصب نمایید.

نام افزونه :simple-user-password-generator.2.0.1