مبحث عضویت و عضو گیری معمولا برای سایت ها مهم و امری ضروری تلقی می شود مگر اینکه وبسایتی کاملا شخصی و یا شرکتی باشد و احتیاجی به عضو گیری نداشته باشد. در راستای همین امر مقالات بسیار زیادی در مورد فرم های عضویت در همیار وردپرس منتشر شد. امروز هم میخواهم فرم عضویتی که دارای امکانات بیشتری نسبت به سایرین است را خدمت دوستان معرفی کنم و نحوه ی کارکرد آن را توضیح دهم.

افزونه ی ثبت نام Register Plus Redux

قبل از هر توضیحی افزونه را نصب و فعال می نماییم. پس از فعال سازی افزونه، نام آن در منوی پیشخوان وردپرسی نمایان خواهد شد و همانطور که در توصر مشاهده می کنید دارای دو گزینه می باشد که به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

Register plus redux

با کلیک بر روی این گزینه، وارد صفحه ی اصلی تنظیمات این افزونه خواهید شد و تمامی امکانات آن را خواهید دید که من قسمت بندی می کنم تا هر بخش را به طور کامل با هم اجرا کنیم.

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

گزینه ی اول مربوط به انتخاب لوگو می باشد، با انتخاب لوگو در ابتدای فرم عضویت لوگوی مورد نظر شما به نمایش درخواهد آمد. به عنوان مثال من لوگوی همیار وردپرس را وارد میکنم.

گزینه ی بعدی مربوط به تایید رایانامه یعنی همان ایمیلی است که توسط کاربر وارد می شود. پس از وارد کردن ایمیل، کاربر باید منتظر تایید از سوی مدیریت و ارسال کد تایید از جانب او باشد. اگر مایل به ایجاد این امکان هستید این گزینه را علامت بزنید.

گزینه ی بعدی مربوط به تاییدیه از طرف مدیریت سایت می باشد. یعنی کاربران در هر مرحله از قبیل تغییر کلمه ی عبور و یا ایمیل خود باید منتظر تایید از جانب مدیریت سایت باشند و مدیر سایت تمامی مراحل را کاملا تحت کنترل و نظارت قرار می دهد.

گزینه ی بعدی که با عنوان دوره یا مهلت است، با انتخاب عددی مشخص به افزونه برنامه می دهید که اگر پس از چند روز مثلا ۷ روز ایمیل کاربران مورد تایید قرار نگرفت، سیستم به صورت خودکار آنها را تایید کند. اگر مایل به این اقدام نیستید عدد داخل آن را حذف نمایید.

گزینه ی بعدی یعنی تغییر مسیر ثبت نام، با وارد کردن آدرس مورد نظر می توانید پس از ثبت نام کاربر آن را به صفح ای که مورد نظر شماست هدایت نمایید.

گزینه ی بعد مربوط به ورود خودکار کاربر می باشد، یعنی کاربر بلافاصله پس از ثبت نام می تواند به سایت وارد شود.

Registration form

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

این قسمت برای تنظیم کردن فیلد های فرم ثبت نامی می باشد.

گزینه ی اول، استفاده از رایانامه به جای نام کاربری است، در صورتی که تمایل دارید کاربران شما با وارد کردن ایمیل خود به سایت وارد شوند می توانید این گزینه را فعال نمایید.

گزینه ی بعدی یعنی تصدیق رایانامه، با علامت زدن این بخش، کاربر مستلزم می شود که برای تایید ایمیل خود آن را دو بار وارد نماید.

گزینه ی بعدی مربوط به فیلدهای شناسه می باشد که با علامت زدن هر کدام آن را در فرم ثبت نامی فعال خواهید کرد.

گزینه ی بعدی در مورد انتخاب کلمه ی عبور یا همان پسورد می باشد، که به کاربر اجازه می دهد کلمه ی عبور مورد نظر خود را انتخاب و وارد نماید.

کزینه ی بعدی در مورد کد دعوت نامه می باشد، که می گوید با فعال کردن آن امکان پیگیری وضعیت ثبت نام و تایید را به کاربران خود خواهید داد.

گزینه ی بعدی در مورد رفع مسئولیت می باشد، یعنی کاربر بدون هیچ گونه تاییدی در سایت عضو شده و می تواند به سایت وارد شود.

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

گزینه ی توافقنامه درباره ی قبول قوانین سایت می باشد. با کلیک بر روی این گزینه می توانید متن مورد نظر خود را به عنوان توافق نامه وارد نمایید.

گزینه ی حریم شخصی، مشخص می کند که برخی اطلاعات کاربر باید به صورت خصوصی باقی بماند و چشم کاربران دیگر پنهان باشد.

دو گزینه ی قواعد پیش فرض شیوه نامه ها به شما اجازه می دهد که رنگ بندی و استایل فرم ثبت نام را به صورت دلخواه تغییر دهید و یا از همین قواعد پیش فرضی که مشخص شده استفاده کنید.

گزینه ی ستاره ی فیلد های اضافی، در فرم جلوی فیلدهایی که پر کردن آنها را در گزینه ی فیلدهای شناسه ضروری دانستیم سناره ای قرار می دهد.

گزینه ی تب ایندکس آغازین، با توجه به هر تبی که اضافه میشود یک مقدار تغییر میکند، برای اینکه این مقدار اضافه نشود می توان به آن مقدار ۰ را داد.

فیلدهای اضافی

 

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

در این قسمت هر فیلدی که به نظر شما لازم است اضافه شود را می توانید ایجاد کنید، فقط کافیست بر روی علامت اضافه کردن یک فیلد دلخواه کلیک نمایید.

تنظیمات پیغام برای کاربر جدید

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

گزینه ی پیام کاربر جدید برای مشخص کردن ارسال پیام و یا عدم ارسال پیام توسط کاربران می باشد.

گزینه ی پیام دلخواه برای کاربر جدید مشخص می کند که کاربر اجازه ی ارسال پیغام جدید را دارد یا خیر!

تنظیمات اطلاع رسانی مدیریت

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

گزینه ی اطلاع رسانی مدیریت، در زمانی است که شما میخواهید پس از ثبت نام هر کاربر ایمیلی به عنوان اطلاع رسانی دریافت کنید یا نکنید!

گزینه ی ابلاغ شخصی سازی شده برای  مدیریت که با فعال کردن آن می توانید آدرس ایمیل و پیام مورد نظر را جهت دریافت اطلاع مشخص کنید.

شیوه نامه ی شخصی سازی شده برای صفحات ثبت نام و ورود

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

این بخش هم طبق معمول همه ی افزونه ها برای شما در نظر گرفته شده تا بتوانید تنظیمات خود را به صورت شخصی و کاستوم وارد نمایید.

پس از اعمال تنظیمات بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک نمایید. و سپس با کلیک کردن بر روی پیش نمایش صفحه ی ثبت نام می توانید فرمی را که ایجاد کرده اید ببینید.

افزایش امکانات بیشتر برای ثبت نام کاربران در وردپرس

 

مشاهده ویدیو آموزش افزونه Register plus redux

 

 

دانلود ویدیو آموزش افزونه Register plus redux

دانلود ویدیو

موفق و پیروز باشید

دانلود صفحه افزونه اسکرین شات