اصول سئو چیست | یادگیری اصول SEO :سایتی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد، مانند دفتر یادداشت شخصی شما در فضای اینترنت است که فقط خودتان خواهید خواند و نمی‌توانید انتظار داشته باشید کسی آن را بخواند. برای آنکه محتوای سایت شما مخاطب پیدا کند و بتوانید در موتورهای جستجو به نتایج خوبی دست یابید باید بدانید اصول سئو چیست؟ بکارگیری اصول سئو می‌تواند جایگاه شما در نتایج جستجو را ارتقا داده و ضمن افزایش کاربر به فروش بیشتر منجر شود.

سئو برای موتورهای جستجو کاری زمانبر ولی شدنی است. سئو تضمینی یک پکیج سئو کامل می باشد که به کمک آن می توانید به نتیجه دلخواهتان برسید. در نتیجه با کمک خدمات سئو تضمینی سایت خود را با کلمه کلیدی حساس و رقابتی در بالاترین رتبه گوگل نگاه دارید. در سئو تضمینی وب سایت، تولید محتوا از جمله فعالیت های بسیار مهم می باشد. متاسفانه بسیاری از سئوکاران با وعده ی سئو تضمینی سایت و دریافت مبلغ های زیادی کاربران را فریب می دهند و با روش هایی همچون خرید بک لینک اسپم و… سایت شما را در صفحه اول گوگل بالا می آورند، ولی بعد از مدتی گوگل متوجه می شود و سایت مورد نظر را جریمه و یا از لیست موتور جستجو حذف می کند. بنابراین اگر سئو اصولی انجام نگیرد نمی توان آن را سئو تضمینی نامید.

همانطور که می دانید سئو به دو روش کلاه سفید و کلاه سیاه صورت میگیرد.
کلاه سفید: استفاده از ترفند هایی که مطابق با قوانین گوگل باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو میشود را کلاه سفید می نامند که یک روش ماندگار و قابل اعتماد در سئو میباشد. در این روش هدف مخاطبان هستند و شامل تکنیک های استفاده از کلمات کلیدی و آنالیز آن ها، انجام تحقیقات، بازنویسی متا تگ ها برای ایجاد محتوای مناسب و مورد رضایت انسان ها می باشد. در سئو سفید از تکنیک های زیر استفاده می شود:
ایجاد محتوای اختصاصی و غیر کپی
رعایت استانداردهای سئو بر روی محتوای تولید شده
استفاده از حداقل یک بک لینک در محتوای سایت
استفاده کردن از شبکه های اجتماعی برای افزایش تعداد کاربر، وب سایت و گرفتن لینک از آن طریق
کلاه سیاه: برخلاف کلاه سفید استفاده از روش های خارج از استاندارد های گوگل که بازدهی سریع ولی ناپایدار دارد را کلاه سیاه می نامند. از جمله تکنیک ها در این روش می توان به کلمات کلیدی، ایجاد کردن لینک ها، لینک و متون مخفی و اسپم کردن محتوای وبلاگ اشاره کرد. در این روش سئو توجهی به مخاطبان ندارد و فقط تمرکز بر روی موتورهای جستجو دارد. کلاه سیاه تکنیکی فریب دهنده است که به صورت موقت رتبه سایت شما را بالا می برد.

 

سئو چه فرآیندی است؟
سئو و بهینه سازی سایت، یک فرآیند زمانبر و مستمر است. فرآیند سئو با تحلیل و بررسی کلمات کلیدی و آنالیز رقبا آغاز می شود. در این فرآیند با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی، محتوای سئو محور، ایجاد بک لینک در سایت های معتبر و… ترافیک و بازدید سایت افزایش خواهد یافت. تمام سایت های طراحی شده توسط “ویروهاستینگ” به صورت اختصاصی بهینه سازی شده برای گوگل طراحی می شوند و نکات بسیار مهم طراحی سایت که در سئو تاثیر گذار هستند در آنها رعایت می شود.
به پروسه بهینه سازی سایت، به صورتی که بتواند در نتایج ارگانیک موتور جستجو (از جمله گوگل) رتبه پیدا کند، سئو گفته می شود. سایتی که سئو موفقی داشته باشد هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو محبوبیت دارد. سئو مجموعه ای از عوامل تکنیکی که در داخل و ساختار سایت انجام می شود (on-page SEO) و بخش های لینک سازی و بازاریابی سایت در اینترنت و شبکه های اجتماعی(off-page SEO ) است.